Herbalife Danışma & Sipariş Hattı

   0536 846 97 05

ÜYE OL / GİRİŞ YAP

 
 
 
 

HERBALİFE ÜRÜNLERİ

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

İYİ BESLEN İYİ YAŞA

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Neden ara öğün

Ara öğünlerin en  önemli faydası yeme içme kirizlerini önlenmesidir. Midemiz yemekden 2/3 saat sonra boşaldığı için karnımız acıkmaya başlar ve bu yüzden önümüze ne gelirse yemek isteriz .Üstelik miktarlarına da dikkat etmeden .Oysa  ki midemiz tamamen boşalmadan yarım saat önce yapılacak  ufak ara öğünler iştağımızı baskılamaya yardımcı olabilir Tercih edebilecek ara öğünler yeterince proteğin ,kompleks karbonhidrat ve lif içermelidir.Proteğinlerin tok  tutma özellikleri daha çoktur .Ara öğün yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli konu sağlıklı atıştırmalıklarla abur cuburu birbirine karıştırmamamız gerektiğidir.

Herbalife avcılar 0536 846 97 05

Herbalife Avcılar

Herbalife avcılar

Herbalife ürünleri 18 yıldır türkiyede satılmakta. En çok talep gören şehir süphesiz ki istanbuldur.

 İstanbulda en çok ilgi avcılarda olduğunu söylersek abartmış olmayız. Uzun yıllar istanbul Avcılarda yapmış olduğumuz çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Binlerce  herbalife kullanıcısı bulunan avcılar artık bir Herbalife ofisini hak ediyor. Avcılar birkaç semtinde ofis açmamızı sağlayan başarılı avcılar Herbalife üyeleri son hızla hizmetlerine devam etmektedir.

Avcılar herbalife satış noktasına kolayca ulaşabilecek semt ve mahaleler aşağıda gösterilmiştir:

Ambarlı Mahallesi
Avcılar Mahallesi
Cihangir Mahallesi
Deniz köşkleri Mahallesi
Firuzköy Mahallesi
Gümüşpala Mahallesi
Mustafa Kemal Paşa Mahallesi
Tahtakale Mahallesi
Üniversite Mahallesi
Yeşilkent Mahalleh

herbalife satış noktası. 0536 846 97 05

Lifli besinler.

Lif diğer adıyla posa ,bitkisel kaynaklı besinlerde bulunan sindirim sisteminde sindirime uğramayan ve bağırsaklar tarafından emilmeyen bir çeşit karbonhidratdır.vücudumuz tarafından proteinler ,yağlar,ve diğer karbonhidrat tiplerinde olduğu gibi parçalanamazlar ve bu nedenle sindirim sistemi içersinde görevlerini tamamladıklarında emilmeden atılırlar.

lifler genel olarak ikiye ayrılır suda çözünebilir formda olan lifler ve suda çözünmeyen lifler .suda çozünebilir olan lifler yutuldukdan sonra mide ve sindirim sistemi sıvıları ile temas edince jel kıvamına dönüşürler bu jel formdaki lifler bulundukları ortamda bazı maddeleri absorbe etme (içine çekip hapsetme)yeteneği gösterirler bu sayede bağırsaklarda bulundukları sırada yağ ve diğer karbonhidratların emilini bozarak fazla yağ ve şekerin atılmasına yardımcı olabilirler.

Suda çözünmeyen lifler bağırsağa girdiklerinde dışkıya meydana getiren maddelerle beraber kitle oluştururlar ve bu kitlenin bağırsak duvarlarına yaptığı baskı ile bağırsakların hareketlerini uyarır dışkılamayı kolaylaştırırlar bu özellik kronik kabızlık sorunu yaşayanlarda çözüme yardımcı olabilir.

Aslında bitkisel kaynaklı besinlerin çoğunda bu liflerin her iki tipinde sağlıklı beslenebilmek adına farklı bitkisel besinlerden her gün düzenli tüketmek gereklidir.Hangi sağlıklı kaynaklardan ne kadar tüketmek gerktiği her zaman tartışma konusu olmuştur. ancak yaklaşık bir fikir vermek gerekirse günlük kalori alımı 2000 kcal civarında olan yetişkin bir birey günlük 25 gr lif almalıdır diyebiliriz.

 neredeyse tüm sebze ve meyvalerde lif yani posa bulunsa da en zengin lif kaynağı olan besinler arasında kuru baklagillerden kuru fasulye börülce,bezelye mercimek,nohut ve barbunya ,meyvalardan elma ,armut,şeftali,ayva ,incir,çilek,kurukayısı,ve kuru incir.sofralarımızda hergün kolayca bulundurduğumuz marul,kereviz,karnabahar,brokoli,ıspanak,havuç,ve patates yer alır.

Alışkın olmayan bireyler posalı gıdaları birden tüketmeye başladıklarında gaz sindirim güçlüğü ve karın ağrısı gibi şikayetlerle karsılanabilir.Bu nedenle lifli gıdaları beslenme düzenine dahil ederken günlük alım miktarını yavaş yavaş artırmak ve mutlaka bol su tüketmeye özen göstermek gereklidir.Sağlık durumuu açısından sakınca yoksa yaklaşık 70 kg ağırlığında yetişkin bireyin günlük en az 8 ile 10 bardak su içmesi uygun olacaktır.

gün içersinde 25 gr lifi tek öğünde değil güne yayarak almak en uygundur Bu nedenle bazı besinlerin lif içeriklerinin bilmek yararlı olur .Bir büyük boy elmada yaklaşık 4 gr bir muzda 3 gr ,bir kase havuçda 5 gr ,bir haşlanmış patetesde 4 gr bir porsiyon ıspanakda 3 gr bir kasede brokolide ise 4,5 gr  kadar lif vardır.iki dilim tam buğday ekmeği yada bir ufak kase haşlanmış pirinçde 4 gr kadar lif vardır.Düzenli bir beslenme uygulanırken bazen atıştırma ihtiyacı doğar ve bu düzen bozlabilir Böyle durumlarda da lif zengini sağlıklı atıtırmalıklar tercih edilebilir .örneğin 7-8 adet badem 4-5 adet ceviz ,şeker sorunu yoksa 2-3 kuru kayısı yada erik kuurusu dışında bir havuç kadar yağsız ve tussuz patlamış mısır da sağlıklı ve lif açısından zengin atıştırmalıklardır.

Günlük beslenme düzeninde lifli gıdalara yeterince yer vermenin bağırsak hareketlerinin düzenlediğini sindirim sisteminin genel sağlığına katgıda bulunduğunu unutmamalıyız özellikle bazı bakliyatlarında buunan suda çözünür lifler kolesterol  ve şeker seviyelerin düşürmeye yardımcı etkiye sahiptir.sonuçta lift yüzünden zengin sağlıklı beslenmenin tokluk hissini destekliyerek kilo kontrolüne yardımcı olduğunu da hatırlatmakda fayda var .

Dr ismet taner 

herbalife beslenme danışma sağlık kurulu üyesi.

HERBALİFE'I KEŞFEDİN


  Herbalife ürün sipariş:0536 846 9705 
 
Herbalife ürün sipariş:0545 540 0447
   Kapıda Ödeme İmkanı
  Ücretsiz Bilgi için sizi arayalım
  Kullanıcı Yorumları
 
1 2 3 4 5
 

7/24 SİPARİŞ HATTI 0536 846 97 05

SON YAZILAR

BAĞIMSIZ DİSTRİBÜTÖR

Yetkili

0536 846 97 05

0545 540 04 47

 

abdulkadirercan1@gmail.com