Herbalife Danışma & Sipariş Hattı

   0536 253 91 28

ÜYE OL / GİRİŞ YAP

 
 
 
 

HERBALİFE ÜRÜNLERİ

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

İYİ BESLEN İYİ YAŞA

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

BİLMEK istedikleriniz

DENGELI BESLENME NEDIR ?

Bilimsel açidan insanin büyümesi, gelismesi, saglikli ve üretken olarak hayatini sürdürmesi için gerekli besin ögelerinin yeterli ve

dengeli bir biçimde vücuda ali nmasi olarak tanimlanabilir. Beslenme hiçbir zaman karin doyurmak anlamina gelmemelidir. Besin ler çok çesitlidir ve her çesit besin in bilesiminde degisik miktarlarda "besin -ögesi" dedigimiz kimyasal moleküller bulunur. Besinler vücuda alindiktan sonra besin ögelerine parçalanir ve vücutta öyle kullanilirlar. Insanin gereksinim duydugu bu besin ögeleri;

- Proteinler,
- Karbonhidratlar,
- Yaglar,
- Vitaminler,
- Mineraller,
- Su'dur.


Karbonhidratlar, proteinler ve yaglar vücuda enerji veren besin ögeleridir.
Normal besin alan yetiskinlerde vücudun gereksinim duydugu enerjinin % 50-60'i karbonhidratlardan, % 25-30'u yaglardan, % 12-15'i proteinlerden saglanmalidir. Bazi besinlerimiz (yag, seker, nisasta gibi) fazla alindiklarinda enerji gereksinmesi karsilanmasina ragmen bazi besin ögelerinin yetersizligi ile yine büyüme gelisme ve saglik durumu bozulabilir.
Gereginden çok b esin alarak, vücut agirliginin istenilenin üzerine çikarilmasi da saglik bozukluklarina neden oldugu için dengesiz beslenmedir.

AŞAĞI KILO KONTROLÜNÜN PRENSIPLERI NELERDIR?

Gereginden fazla yag dokusu enerji deposudur. Bu nedenle besinlerden alinan enerji sinirlandirilarak depo enerjisi kullanilabilir. Bu durumda alinan enerjide açik bulunacak ve vücut bunu depolardan karsilayacaktir.

ILKELERI

C  1. Bireyin harcadigindan daha az enerji saglanmali dir.
2. Protein, vitamin ve minerallerden yeterli alinmalidir.
3. Doyurucu ve bireyin yeme aliskanligina yakin olmalidir.
4. Fiziksel hareketlerle enerji harcamasi arttirilmalidir.
Bu kosullarla en uygun kilo verme hizi haftada 1- 1,5 kg. arasidir. Normal agirliga gelindigi zaman bunu sürdürecek kilo kontrolüne aynen uyulmali dir.

S HIZLI KILO KONTROL EDEBILIRMIYIM? NE KADAR?

C  Ideal kilo kontrol hizindan daha hizli kilo kontrolü mümkündür. Ancak bu durum kiside onarilmasi güç saglik sorunlarina yol açabilir. Sismanlik vücuttaki yag miktarinin fazla olmasindan kaynaklanip kilo verirken sadece bu fazla olan yag miktarindan gitmesi gerekir. Ideal hizda kilo verirken bu saglanir. Ancak hizli kilo verirken vücut sadece yagdan degil kas ve sudan da kaybeder. Bu durum ise verilen kilolarin çabuk bir sekilde geri alinmasina yol açar.

KAÇ AYDA NE KADAR KILO KONTROL EDEBILIRIM?

C  Kisi kilo kontrol ederken sagliginin bozulmamasi ve kaybedilen kilolarin geri ali nmamasi için ideal kilo verme hizi haftada 1-1,5 kg. arasidir. Buna göre 1 ayda kontrol edilecek kilo 4-6 kg, 2 ayda kontrol edilecek kilo 8-10 kg. arasidir.

IDEAL KILO NEDIR ? NASIL TESPIT EDILMELIDIR?

C  Kilo hesaplama tablomuza bakınız.

S  MENAPOZ DÖNEMINDE KILO KONTROLÜ YAPABILIRMIYIM?

C  Menapoz döneminde vücutta olusan hormonal dengesizlikler ve kullanilan ilaçlardan dolayi kilo kontrol islemi zorlasir. Menapoz döneminde kilo kontrolü hizi neredeyse yari yariya kadar düser. Ancak bu bir kayip olarak düsünülmemeli ve bu dönemde kisiler kilo kontrol programlarina daha da ragbet etmelidirler. Çünkü menapozda, kilo alim hizi çok yüksek olup bunu önlemek veya geriye döndürmek gerekir. Aksi takdirde ileride bu kilolari kontrol etmek daha da zorlasacaktir.

KILO KAYBEDINCE YÜZÜM VEYA BEDENIMIN ÜST KISMI DA INCELECEK MI? VEYA SADECE KALÇA VE BASEN BÖLGEM INCELIR MI? (GENELDE YÜZLERININ INCELMESI VE ÇÖKMESI ISTENMIYOR)

C  Aşağı kilo kontrolünde kisi sadece belirli bir bölgesinden degil vücudun genelinden incelme gösterir. Ancak yaglarin biriktigi yerler ve genetik yapi bu iste önemli yer tutar. Eger, genetik olarak basen kisminda daha fazla yag birikmesi var ise, bu bölgenin tamamen incelmesi söz konusu degildir. Fazlaliklar gider ama sekil aynen kalir.

SU IÇMEK KILO KONTROLÜNDE ETKILI MIDIR? SU AÇ KARNINA MI YOKSA TOK KARNINA MI IÇILMELIDIR?

C  Su içmek diyet disinda da insan hayatinda önemli bir yer tutmali dir. Günde 8 bardak (2 lt.) su içilmesi gerekir. Suyun zayiflatma özelligi yoktur. Yalnizca geçici tokluk hissi yarattigindan, yemeklerden önce 1-2 bardak kadar su içilmesi tavsiye edilir. Yemeklerle beraber veya sonra alimasi hazmi zorlastiracagi için yemekten yarim saat kadar önce ali masi gerekir.

SELÜLIT NEDIR? NEDEN OLUR VE ÇARESI NEDIR?

Selülit dizin, bilegin iç kisimlarinda, kalça ve baldirlarin arka kisımlarinda, üst bacakta derinin altinda bulunan epidermis dokuda olusan yag kümecikleridir.

Selülit hormonal ve dolasim bozuklugundan kaynaklanan bir dengesizlik sonucudur ki, bunun sonuçlarindan biri de suyun lokal olarak epidermis dokuda toplanmasidir. Bu su tutma olayi üst derinin hemen altindaki epidermis dokudaki doku iplikciklerinin yavas yavas balikçi agi gibi yuvarlak birikintiler meydana getirmesi ve ayni zamanda bu ilmikler arasinda sayisiz yag birikintileri tutmasi ile olusur. Eger selülit problemi olan kisi bir de yetersiz besleniyorsa bu sorun daha da ileri asamalara varir.

Bölgesel biriken (Kullanilmayan) yaglarin yakilmasini saglayarak problemin giderilmesidir. Vücutta biriken depo yaglarin yakilmasi islemi, düzenli beslenme kosullarinin yerine getirilmesi ve egzersiz ile olur. Selülit tedavisinde bol su içmek, kafeinden, yaglardan ve tuzdan uzak durmak en önemlileridir.

SELÜLIT, TEDAVIDEN SONRA YENIDEN OLUSUR MU?

Tekrar olusmasi daha önceki kosullarin geri gelmesi ile olur. Eski beslenme ali skanliklarina dönmek, kilo almak gibi. Tedavinin daha uzun süreli olabilmesi için arada sırada kullanilan ürünün koruma dozunda tekrarlanmasi daha iyi sonuç verir.

KAHVE VE KOLA SELÜLIT YAPAR MI?

C  Günde 1-2 fincan kahve veya 3-4 fincan çay içilmesinin herhangi bir zarari yoktur. Ancak fazla alinmasi içerdigi kafeinden dolayi zararlidir. Kafein miktarinin bagirsaklarda fazla birikmesi safra asitlerinin atilmasini engellediginden yag yapimini hizlandirir. Çünkü atilamayan safra asitleri safra kesesine dönerek kolestrol sentezini hizlandirir. Ayrica çay, kahve, kola gibi içeceklerin fazla alinmasi selülit problemine yol açar.

ESKI BESLENME ALISKANLIKLARIMA DÖNDÜGÜM ZAMAN NE OLUR?

C  Kilo kontrol programlarinin kilo kontrol ettirmekten önceki en önemli görevi kisiye saglikli bir beslenme ali skanligi kazandirmaktir. Eger kilo kontrol programindan sonra size kilo aldiran kötü beslenme aliskanliklariniza geri dönerseniz tekrar o kilolari geri alirsiniz. Ancak bu demek degildir ki hayat boyu kilo kontrolü yapacaksiniz. Eger hayat boyu ideal kilonuzda kalmak istiyorsaniz, sadece kilo kontrol programindayken elde ettiginiz pratik birkaç bilgiyi saglikli beslenme ali skanligi tarzini, hayatiniza adapte etmelisiniz.

IÇKI IÇILEBILIR MI? KAÇ KADEH VE HANGISI TERCIH EDILMELIDIR?

C  Içki içmenin kilo kontrol programindayken yaralari yaninda zararlari da vardir. En yararlisi saraptir. Raki ve viski gibi alkol orani yüksek içkiler yerine sarap tecih edilmelidir. Bu hem hazmi kolaylastirir, hem de kisinin psikolojik olarak rahatlamasini için önemlidir.

ZAYIFLAMAK IÇIN SODA IÇILIR MI?

C  Soda kilo verdirmek yerine vücuttaki dengeyi bozarak kilo alimina sebep olur. Hazmi kolaylastirdigindan ve içindeki fazla tuz miktari nedeni ile kan sekerini oynattigindan metabolizmayi bozarak çabuk acikilmasina sebep olur.
Tuz kullanimi ne ölçüde olm ali veya tuz tamamen kesilmeli mi?
Fazla kullaniliyorsa azaltilmali ancak tamamen kesilmesine de gerek yoktur. Fakat selülit, tansiyon gibi sorunlar varsa tamamen kaldirilmalidir.

KILO KONTROLÜ YAPARKEN VÜCUDUMUN YAG ALMASI GEREKIR MI?

C  Kilo kontrolü yaparken de vücudun belirli oranda yag miktarina ihtiyaci vardir. Aksi takdirde bu ihtiyaç giderilmezse vücut otokontrol sistemini harekete geçirerek karbonhidrat ve proteinlerden yag sentezler ve bu yag kollestrollü yag olarak bilinen tereyagindan bile fazla kolestrol içerir.

MUCIZE DIYETLERE INANMALIMIYIZ?

C  Mucize diyetler hizla kilo verdiren ancak verdirirken sadece yagdan kaybetmenize neden olmayan kas ve su kitlesinden de kaybetmenize neden olan sagliksiz diyetlerdir. Bu diyetler uzun süre yapildiginda vücut elindeki yagi enerji kaynagi olarak tutarak disaridan aldigi az miktardaki karbonhidrat ve proteini yaga çevirerek ek olarak kullanir. Bunun sonucunda ise sagliksiz zayiflamaktan dolayi özellikle kalp rahatsizliklari olmak üzere vitamin yetersizliklerinden olusan rahatsizliklar, halsizlik yapmakta hatta ani ölümle sonuçlanacak durumlar olusabilir.

HERBALİFE'I KEŞFEDİN


  Herbalife ürün sipariş:0536 253 9128
 
Herbalife ürün sipariş:0541 508 5049
   Kapıda Ödeme İmkanı
  Ücretsiz Bilgi için sizi arayalım
  Kullanıcı Yorumları
 
1 2 3 4 5
 

7/24 SİPARİŞ HATTI 0536 253 91 28

SON YAZILAR

BAĞIMSIZ DİSTRİBÜTÖR

Osman Yetkil

0536 253 91 28

0541 508 50 49

0541 508 50 49

info@herbalfitbeden.com